Hakkımızda

Temel/Basic – Orta/intermediate – ileri/Advanced ve Uzmanlık/Expertise Seviyeleri’n den oluşan kursumuza hoş geldiniz

www.ingilizce999milyarcumle.com isimli BU SİTEYE NEDEN İHTİYAÇ VARDI VE  NE AMAÇLA OLUŞTURULDU?

*-Günümüzde iletişim imkanlarının artması ve buna paralel olarak uluslararası bir yabancı dili iletişim amaçlı kullanabilmenin zorunlu hale gelmiş bir konumda olması sebebiyle hemen hemen her yaş grubundan ve meslek grubundan eğitimli veya eğitimsiz, diplomalı veya diplomasız Tüm dünya vatandaşları yeteneklerini veya mesleklerini daha fazla para kazanabilecekleri ülkelerde çalışarak değerlendirmek için güçlü bir arzu ile Dünya çapında/Global bir yabancı dili öğrenme ihtiyacı hissetmektedirler. Bu ihtiyaç ilkokuldan başlamak üzere ilköğretim, ortaöğretim, Yüksek okul ve Üniversitelerde Yabancı dil dersi için ayrılan sürenin ders saati olarak yetersiz olması ve İngilizce branşından mezun öğretmenin her zaman yeterli sayıda temin edilememesi sebebi ile yabancı dil derslerine başka branşlardan öğretmenin görevlendirilmesiyle sağlanmaktadır. Bu durum hem öğrenci açısından hem de eğitimin kalitesi açısından verimliliği düşürmektedir.

*-Yapılan incelemeler göstermiştir ki kişiler ne kadar iyi niyetle bir yabancı dil öğrenmeye gayret etse dahi ya tatmin edici kaynak bulamamakta, ya istediği yer ve zamanda zamana bağımlı olmadan yabancı dil öğrenme imkanını  bulamamaktadır. Bir yandan çalışıp geçimini sağlarken diğer yandan kurslara gitmek istenildiği kadar verimli olmamaktadır. Özellikle sınıf ortamında işlenen konularda birkaç bilen öğrenciye göre ders-ler-in tam olarak anlaşıldığı veya öğrenildiği düşünülerek anlaşılmamış yada yarı anlaşılmış konular üzerinde yeterince zaman ayıramadan belirlenen süre bitmiş olmaktadır. Diğer taraftan yabancı dil kursuna başlayan her hangi bir yaş veya meslekteki kursiyer, kursdaki her derse devam edebilsin veya devam edemesin, devam edemediği/katılamadığı derslere rağmen, kursun dönemsel bedelini; ve hatta yaptığı sözleşmeye bağlı kalmak gerektiği için tüm kur-sun ücretini ödeme mecburiyetinde kalmaktadır. Çünkü kurs/kurum yöneticileri öğrenci sayısına göre öğretmen tutmak ve onların maaşlarını kazançları üzerinden kurum olarak kendileri yapmak zorunda kalmaktadırlar. Böylece bir kaç derse katılamadığı halde kursun parasını ödemek zorunda kalan istekli öğrencinin de hevesi kırılmaktadır. Diğer taraftan özel veya devlet kurumlarının kendi düzenledikleri ücretsiz hizmet içi kurslarda kurs süresi için belirlenen zaman aralıkları yabancı dil öğrenme ortamı açısından hem zaman hem de mekan açısından tatmin edici olmaktan uzak olduğu gibi, kursiyerler öğrenme amacından çok, sadece belge almayı amaçlayarak kurslara katılma ihtiyacı hissetmektedirler.

*-Diğer yandan Yabancı dil öğretim Kursu ihtiyacının toplumun talepleri açısından yoğun olduğunu hisseden ve bu durumu parasal kazanç haline getirmiş şirketler veya bireysel girişimcilerin interneti kullanarak uygulamaya koydukları dil öğretim siteleri neredeyse her kelimeyi yüklü paralarla öğretmeye/pazarlamaya çalışmaktadırlar.Bu durum bilgi ve iletişim çağı toplumlarına ve bireylerine hiç yakışmayan bir anlayış sistemidir.

*-Bu gerçeklerden yola çıkarak, www.ingilizce999milyarcumle.com ekibi olarak tüm dünyada yabancı dil öğrenme ihtiyacı duyan insanlara kolayca erişebilmek, onlara rehberlik etmek, bildiklerimizi paylaşmak, gelecek kuşaklara kalıcı ve maksimum fayda sağlayacak bir eser bırakabilmek için BİRÇOK İLKLERİ VE YENİLİKLERİ İÇEREN  bu siteyi oluşturduk.

*-Sitemizin adını belirlerken,hareket noktalarımızın ve ortak paydalarımızın Dünya Çapında (Global ) olması gerektiğine,öğretilecek yabancı dilin :

1-Çoklu Dil Standardında (Multilingual Standard)

2-Anadilde Destek Sunucu (Mothertongue Supporter)

3-Anlamlı Basit Cümleler, Yapılar Ve İfadelerle

( Meaningful Simple Sentences, Structures & Statements)

4-Yüksek kapasiteyle Konuşmayı Sağlayan (Maximum Speaking )

5-Matematiksel Sistemli /Motivasyon Sunan(Mathematical System)

6-Muhteşem/Olağan üstü /Mükemmel Hıza Sahip (Magnificent Speed )

7-Çok Fonksiyonlu Bireysel Çalışma Sağlayan(Multifunctional Selfstudy)

8-Ezberlenebilen Basitlik ve Durumlara Sahip (Memorizable Simplicity&Situations)

9-Çoklu Kitle iletişim araçlarıyla Sinerjiye Sahip (Multimediatic Synergy)

10-Çok Yönlü Eşzamanlı Hizmet Sunan (Matrixal Synchronized Serving )

11-En az Çaba, Para, Zaman harcamasıyla(Minimum Striving&Spending)

12-Çok Boyutlu Memnuniyeti Sağlayan (Multidimensional Satisfaction)

 özelliklerini “12MS” şeklinde kısalttığımız ve bunlara ilaveten

*-Dinamik Uluslar arası Dil (Dynamic International Language)

 metodu olmasını planladık.

Yabancı Dil öğrenmek isteyen Kursiyer ya da öğrenciye 12 farklı açıdan destek vererek

AMACIMIZA ULAŞABİLMEK İÇİN HEDEFİ 12 DEN VURMAK İSTEDİK

*-Sonuçda www.ingilizce999milyarcumle.com  internet adresi böyle oluşmuş oldu.

*-Toplamda 12 farklı açıdan mükemmelce tasarlanmış ekonomik bir dil eğitim sitesi oluşturmak istedik.

-Umarız bu çabalarımız sizlerin de üyeliği, maddi manevi katkılarıyla başlangıçta Türklere İngilizce öğretmek, İngilizce bilen kişilere de Türkçe dilini belli standatlar ölçüsünde ve anadili desteği de vererek öğretmek amacını taşıyan bu projeyi ileride çok yaygın kullanılan 44 dile kadar kullanabilir hale getirmek en temel ve vazgeçilmez amaç ve hedeflerimiz arasındadır.

*-Bu nedenle ilerleyen zamanda Yurt içinden ve Yurt dışından Sponsor ve Katılımcılarla diğer Yabancı dillerin öğretim aşamalarını bizim kullanmış olduğumuz öğretim standardında oluşturma,uygulama, uyarlama, paylaşım ve kullanma hakları gibi konularda www.ingilizce999milyarcumle.com  ekibiyle iletişim kurmanızı öneririz.

*-Tüm kursiyerlere Sonsuz Sevgi Saygı ve Selamlar sunarak Tüm yaşamlarında ve Yabancı dil öğrenmede iyi çalışmalar ve Bol Şans diliyoruz.Derslerde görüşebilmek ümidiyle Sağlıklı, Neşeli, Yaşam dolu, Şanslı, Maddi ve Manevi Mutlu kalın.

www.ingilizce999milyarcumle.com ekibi.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
YouTube